–>

Приведен арачиновец за издржување затворска казна

Приведен-арачиновец-за-издржување-затворска-казна.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 09.50 часот во с.Арачиново, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Н.(45) од с.Арачиново.

Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување на затворска казна.

Лицето било предадено во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK