–>

Претрес во Штип, приведен дилер

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода 23-годишниот А.Ј. од Штип, извести МВР.

– При претрес извршен од полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога во домот и помошни простории, сопственост на неговиот брат Т.Ј. (32), во кој заедно живееле, по претходно добиена судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана, соопшти МВР.

По комплетирање на случајот против А.Ј ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK