Претрес во охридско, приведен дилер

Опасна-дрога-доаѓа-на-Балканот-први-случаи-на-предозирање-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 22.03.2024 во 14.40 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид го лишиле од слобода Х.Б.(24) од Охрид. При претрес во неговата викенд куќа, помошни простории и патничко возило во с.Косел, охридско, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, шприцеви исполнети со кафеава течност, грендер со остатоци од марихуана и еден самострел.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK