Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес-во-Битола-пронајдена-дрога-приведени-5-дилери.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.А.(40) од Охрид. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK