–>

Претрес во липковско Лојане, пронајдени пушка и куршуми без документација

Претрес-во-липковско-Лојане-пронајдени-пушка-и-куршуми-без-документација.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска (18.11.2023) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода Г.Н.(53) од село Лојане, липковско.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени една ловечка пушка и 50 куршуми без соодветна дозвола и потребна документација.

Г.Н. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK