–>

Претрес во беровско, пронајдени 22 пакувања со експлозив

Претрес-во-беровско-пронајдени-22-пакувања-со-експлозив.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Денеска во 06 часот во село Митрашинци, беровско, по добиена судска наредба од Основен суд Кочани, извршен е претрес во домот на 63-годишниот Б.Б. во село Митрашинци, извести МВР.

– При извршениот претрес во куќата во која што тој живее, пронајдени се 22 пакувања со експлозив (околу два килограми) и 9 м бавногоречки фитил, соопшти МВР.

Б.Б. е лишен од слобода и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK