Почината жена пронајдена во нејзиниот дом во Струга

Скопјанка-со-ножици-сакала-да-го-убие-поранешниот-партнер.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вo 17.10 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во домот во кој живеела во Струга била пронајдена почината П.А.(73) од Струга.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Увид извршила екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, соопшти полицијата.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK