Почина затвореник во Идризово

40318601_1800894366646780_1809026455410049024_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 19:15 часот во СВР Скопје, од Казнено поправна установа Идризово Скопје било пријавено дека Р.Ф.(52) од с.Речане-гостиварско (осудено лице) починал, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи знаци на насилство.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK