Почина деветнаесетгодишно момче од Турција, било донесено во тешка состојба во болница

Почина-деветнаесетгодишно-момче-од-Турција-било-донесено-во-тешка-состојба.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.30 часот, во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“, е пријавено дека околу 12.40 часот починал О.Ј.(19) од Република Турција, со престој во Скопје, кој околу 10.15 часот бил примен кај нив во тешка здравствена состојба.

Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK