Почина 67-годишен прилепчанец: му се слошило и со возилото излетал од патот

Почина-54-годишен-маж-од-Струшко-возилото-во-кое-се-превезувал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK67-годишен маж починал откако му се слошило и со возилото што го управувал излетал од патот.

Имено синоќа во 18.30 часот во СВР Битола, е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Прилеп кај место викано Џаферица, на И.С.(67) од Прилеп, додека управувал патничко моторно возило марка „сузуки“ со прилепски регистарски ознаки, му се слошило и возилото излетало од патот.

И.С. починал на лице место, смртта ја констатирал доктор од итна медицинска помош, а во консултација со јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK