Пешак се здоби со тешки повреди по удар од автомобил во Гостивар

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВозило управувано од 70-годишник удруи во малолетен пешак од селото Речане.

Според информациите од полицијата, несреќата се случила денес во 11 часот на улицата ЈНА во Гостивар.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница Гостивар .

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK