Останале и без патни исправи и без пари: ги измамила жена од Кочани

52-годишник-од-Црна-Гора-измамен-во-Карпош-му-побарале-500.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Тетово поднесе кривични пријави против Ј.Ш.(43) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени две кривична дела „измама“.

Во текот на 2022, пријавената измамила две лица дека за пари ќе им извади странски патни исправи.

Според полицијата, едното лице и платило 25.800 денари, а другото лице 2.000 евра.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK