Опожарени две возила во Скопје

opozareno-vozilo2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 01.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Ѓорѓи Поп Христов“ настанал пожар во патничко возило „фолксваген туран“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 31-годишниот Ј.О. од Скопје, извести МВР.

Од пожарот било зафатено и патничко возило „фолксваген артеон“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 40-годишниот М.А. од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема, соопшти МВР.

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK