–>

Опожарен „сеат леон“ во Скопје, нема повредени

opozareno-vozilo2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска околу 05.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „МАНАПО“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 26-годишниот С.Р. од Скопје, извести МВР.

– Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема, додаваат од МВР.

Бил извршен увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK