Ограбена продавница во Аеродром, полицијата го расчистува случајот

krazba-market.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажно место на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, едно лице со закана и со употреба на физичка сила од вработената одзело пари, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK