Несреќа во Чаир: се судрија две возила, настрада и пешак

Синоќа-прегазени-тројца-пешаци-во-Македонија-сите-се-здобиле-со.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на булеварот Македонско – косовска бригада во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.М.(34) од Скопје и патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.П.(38) од с.Коњаре.

„При несреќата бил удрен и пешакот З.У.(59) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.У., констатирани во Градска општа болница „8 Септември“, а со телесни повреди се здобила Љ.П. констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, објави МВР.

Извршен бил увид од полициска екипа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK