Несреќа на патот Гостивар – Градец, едно лице со тешки повреди

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.52 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Градец се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „мицубиши“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.Н.(44) од с.Врапчиште, гостиварско и патничко моторно возило „опел“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.С.(63) од с.Топлица, гостиварско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот А.С., констатирани во болницата во Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициска станица Гостивар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK