Нападната и ограбена охриѓанка, со тешки повреди пренесена во болница

Уапсен-маж-од-Охрид-нападнал-вработен-во-Здравствениот-дом.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.15 часот во СВР Охрид е пријавено дека, на улицата „Марко Несторовски“ во Охрид, едно лице физички ја нападнало 53-годишната О.Т. од Охрид и ѝ одзел пари, извести СВР Охрид.

„Притоа, таа се здобила со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид“, велат од СВР Охрид.

За настанот, известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK