Нападнат вработен на патарина од лице кое не сакало да плати

Левица-Македонците-плаќаат-најскапи-патарини-–-Рустеми-е-горд.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 18.50 часот С.Џ.(36) од селото Палатица, тетовско, вработен на наплатна рампа „Желино“ пријавил дека бил физички нападнат од едно лице кое не сакало да плати патарина.

Според пријавеното, лицето во нападот користело и пластичен предмет, објави МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK