На граничниот премин Долно Блаце уапсен маж од Косово

blace.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.20 часот на Граничниот премин Долно Блаце, на влез во државата, полициски службеници го лишиле од слобода 24-годишниот В.И. од Косово, затоа што при извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано било дека евидирал со мерка „апси“ по барање на Интерпол Шведска, извести МВР.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK