МВР со детали: Девојката врз која падна дрво во центарот на Скопје со тешки повреди е пренесена во болница, повредено е уште едно лице

padnato-drvo-centar.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.27 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Климент Охридски“ во Скопје, поради лошите временски услови паднало дрво и повредило двајца минувачи, извести МВР.

– Според пријавеното, со тешки телесни повреди се здобила В.Л.(28) од Прилеп, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје, а со телесни повреди се здобила А.А.(35) од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK