Кривични против четворица струмичани за „убиство во обид“

1648130353302-noz-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Струмица поднесе кривична пријава против 38-годишниот Е.М., 18-годишниот А.Ф., 18-годишниот А.М. и еден малолетник, сите од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, извести МВР.

„На 16.06.2024, по претходно нарушени меѓусебни односи, второпријавениот физички го нападнал Е.И.(23), а истиот ден пријавените насилно влегле во неговиот дом, физички го нападнале и му нанеле повреда со нож“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK