–>

Маж пронајден повреден кај гостиварскиот плоштад, додека се движел врз него паднало парче мермер

policisko-kombe.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчеравечер околу 22 часот и 30 минути, во близина на гостиварскиот плоштад со повреди на главата бил пронајден 39-годишниот гостиварец М.И., извести СВР Тетово.

= Според пријавеното, додека тој се движел по улица „Илинденска“ врз него паднало парче мермер од блискиот објект, соопшти СВР Тетово.

Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад„ за укажување на лекарска помош. Се расчистува и документира случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK