Маж починал на клиника, бил пронајден паднат на градилиште во Шуто Оризари

Photo-10-800x532.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 13.03.2024 во 00.00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, чувар на објект во изградба на подрачјето на Шуто Оризари пријавил дека во 19.40 часот на градилиштето го пронашол паднат Р.А.(52) од Скопје, кој вршел контрола на материјалите.

Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што подоцна починал.

Увид на местото извршиле екипа на СВР Скопје и трудов инспектор, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK