Маж од Липково возел со 146 километри на час, на место каде е дозволено 50

146kmh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска околу 10.15 часот на регионалниот пат Куманово – Скопје, во близина на с.Умин Дол, кумановско, полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата запреле патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Л.Р. од општина Липково.

Имено, во наведеното време со специјално возило т.н.„пресретнувач“ на Министерството за внатрешни работи било констатирано дека лицето го управува возилото со 146 километри на час на место каде што максималната дозволена брзина е 50 километри на час.

Полицијата соопшти дека против лицето е поднесен прекршочен платен налог и ќе се соочи со предвидената законска санкција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK