Малолетник прегазен од автомобил во Скопје: возачот побегнал

Прегазена-83-годишна-жена-од-Битола-во-неа-удрило-товарно-возило.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо СВР Скопје синоќа во 21.03 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Хасан Приштина“ и бул.„Словенија“ во Скопје, патничко возило удрило во малолетен пешак и го напуштило местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK