–>

Малолетник повреден со остар предмет во Тетово

Малолетник-повреден-со-остар-предмет-во-Тетово.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Четириесетгодишната тетовка Д.М.С., вчеравечер во 23 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 10 часот на улица „Борис Кидрич“ во Тетово нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, извести СВР Тетово.

– Според пријавеното, напаѓачот користел и остар предмет со кој му нанел повреда, додаваат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK