Малолетник осомничен за силување малолетничка во Струмица

Со-нож-убил-малолетник-притвор-за-15-годишникот-од-Прилеп-бара.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Струмица поднесе кривична пријава против малолетник од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“.

Пријавениот, во текот на месец март оваа година, на место викано „Чамефлик“, извршил обљуба врз малолетничка која претходно преку социјална мрежа ја повикал на средба, информираат од полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK