Малолетничка со трактор прегази пешак во Струмица

Тешко-повреден-штипјанец-се-превртел-со-тракторот-кој-го-возел.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Вчера во 21.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка од село Иловица, удрил во пешакот Н.К.(26) од село Иловица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK