Лишени од слобода крадци од Куманово

svr-kumanovo
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во 14.15 часот, ги лишиле од слобода О.И.(29) и Д.Д.(31), двајцата од Куманово.Тие се сомничат дека со употреба на сила влегле во црква во Куманово и одзеле пари.

– О.И. и Д.Д. биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава, информираа од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK