Кривична против шестмина тетовчани, силувале малолетничка

337484949_3603490716552034_6153456077074329440_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Тетово поднесе кривична пријава против 18-годишниот Д.К., 20-годишниот Д.К., 18-годишниот Н.Б., 18-годишниот М.З. и двајца малолетници, сите од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“, извести МВР.

Пријавените, во текот на јуни 2023 извршиле обљуба врз малолетничка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK