–>

Кривична против маж од Студеничани за криумчарење мигранти

4787862.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Одделението за прекуграничен криминал, странци и реадмисија Куманово поднесе кривична пријава против 28-годишниот М.А. од Студеничани, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“, извести МВР.

– На 27.08.2023 на автопатот Скопје – Куманово, пријавениот со патничко возило „ауди“ со швајцарски национални ознаки превезувал пет лица мигранти од Сирија, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK