Кривична против двајца штипјани, истепале полицаец

policija-skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Штип поднесе кривична пријава против 53-годишниот Д.Д. и 54-годишниот П.Д., двајцата од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“, извести МВР.

„На 22.02.2024, по претходна расправија околу сообраќајот, пријавените физички нападнале полициски службеник“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK