Кривична против девојка од гостиварско за „убиство во обид“: со остар предмет повредила вработен во казино

Кривична-против-девојка-од-гостиварско-за-„убиство-во-обид-со.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 27-годишната М.А. од село Србиново, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, извести МВР.

На 18.01.2024 во казино во Гостивар, по претходно недоразбирање, пријавената со остар предмет нанела повреди на вработен во обезбедување во казиното, велат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK