Кривична против битолчанец, ставил под хипотека туѓ недвижен имот во Охрид и се стекнал со корист од 352 илјади денари

Сончево-и-топло-со-ветер-од-западен-правец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот К.Р. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неизвршување судска одлука“ и „самовластие“.

„Тој, свесно и спротивно на судска пресуда, става под хипотека недвижен имот во Охрид сопственост на друго лице и на тој начин се стекнал со противправна имотна корист од 352.000 денари“, велат од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK