Кривична против 37-годишник од Кочанско, се заканувал на полицајци преку социјалните мрежи

1692715234_policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 37-годишниот Д.Р. од село Облешево, кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „загрозување на сигурноста“, извести МВР.

„Во периодот од 24.02 до 28.02.2024 на социјалната мрежа Фејсбук, пријавениот во неколку наврати испратил пораки со заканувачка содржина на тројца полициски службеници“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK