Косовски државјанин се обидел да влезе во Македонија со туѓи лични документи

Осомничен-за-тероризам-уапсен-во-Сараево.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска (27.01.2024) во 01.40 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ на влез во државата бил приведен С.М. (39) од Косово затоа што при контрола приложил туѓа лична карта.

Тој бил приведен од полициски службеници, а по насоки од судија од Основен кривичен суд Скопје бил пренесен во Прифатниот центар за странци-Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK