Kaj Блаце приведен државјанин на Албанија, му фалеле страници од пасошот

blace.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на Граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го привеле М.Л.(29) од Република Албанија затоа што при извршена пасошка контрола било констатирано дека во неговата патна исправа недостасуваат неколку страници.

Тој бил предаден на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал и миграции Скопје за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK