–>

Изгубил контрола над возилото и се превртел на патот: тешко повреден маж

Изгубил-контрола-над-возилото-и-се-превртел-на-патот-тешко.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во ОВР Гостивар било пријавено дека во 08.15 часот на патот Мавровска крстосница – Дебар, во близина на с.Болетен, општина Маврово и Ростуше, Ј.М. (40) од с.Велебрдо, општина Маврово и Ростуше, управувајќи патничко моторно возило „форд“ со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола и со возилото се превртел на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ј.М., констатирани во Општа болница „Ферид Мурад“ во Гостивар.

Увид на местото бил извршен од екипа од ОВР Гостивар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK