Издадени наредби за обдукција на убиениот лекар и за обезбедување снимки од видео надзор

policija-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во скопската населба Железара каде во текот на ноќта беше пронајдено безживотно тело на лекар со повеќе убодни рани. Телото на починатиот го пронашол неговиот син.

„Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор. Се преземаат дејствија за расчистување на настанот“, велат од обвинителството.

Вчера во 23.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопственото возило „киа“ со скопски регистарски ознаки, во парк во близина на поранешна фабрика Железара, со убодни рани по телото бил пронајден А.Т.(67) од Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK