Инцидент во ГОБ „8 Септември“: Пациент со нож повредил вработен

Инцидент-во-ГОБ-„8-Септември-Пациент-со-нож-повредил-вработен.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во Градската општа болница „8 Септември“ бил повреден вработен во болницата откако со нож му била нанесена расеченица, информираат од МВР.

Д.Т.(36) од Скопје, вработен во болницата се здобил со повреда откако со нож му била нанесена расеченица од М.Н.(77) од Скопје, пациент во болницата, соопшти МВР.

Според пријавеното, напаѓачот претходно во ходникот агресивно се однесувал и кон вработена во болницата.

На местото на настанот излегле полициски службеници, додаваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK