–>

Хеликоптерот на МВР исфрли над 30 тони вода, локализиран пожарот кај Бељаковце и Стрезовце

1
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 

Денеска (12.09.2023) Одделот за воздухопловни единици на МВР по добиено барање од ЦУК за гасење на пожар кај селото Бељаковце, кој се проширил на два крака и кон селото Стрезовце, го упати хеликоптерот Бел-412ЕП и во координирано постапување со пожарникарите од Територијалната противпожарна единица, пожарот е локализиран. Хеликоптерот Бел-412 ЕП врз пожарот исфрли над 30 тони вода.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK