Гостиварец бегал од кучиња, паднал и тешко се повредил

Кучиња-скитници-искасале-луѓе-во-Скопје-Прилеп-и-Битола.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТриесет и петгодишниот гостиварец Ф.Р., вчера во 20 часот во СВР Тетово пријавил дека на улица „Илија Антевски-Смок“ во Гостивар бил нападнат од кучиња скитници.

Бегајќи од нив тој паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK