Ги претепал неговиот дедо и невенчаната сопруга: уапсен маж од Виничко

lisici-apsenje-policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во 22.30 часот полициски службеници при ОВР Виница го лишиле од слобода П.Т.(32) од виничко по претходна пријава дека физички ги нападнал неговиот дедо П.Т. и неговата 70—годишна невенчана сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK