Едно лице е тешко повредено во сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKOколу 01.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Прилеп – Битола, во близина на Прилеп, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „ман“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(58) од Битола и патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(20) од Прилеп.

Во несреќата возачот Д.К. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK