Двајца малолетници и 50-годишен маж нападнати од кучиња скитници во Тетовско

Тројца-скопјани-каснати-од-кучиња-скитници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетириесетгодишен жител на тетовска Брвеница, вчера во 17 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека неговата малолетна ќерка во селото била касната од куче скитник.

Диноќа во 19 часот, 42-годишната тетовка М.С. во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот малолетен син на улица „Борис Кидрич“ во Тетово бил каснат од куче скитник.

Педесетгодишниот Б.С. од скопско, вчера во 14 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека на улица „101“ во Гостивар бил каснат од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK