Двајца малолетници допирале по телото малолетно девојче во Охридско: случајот го пријавила нејзината мајка

Кривични-пријави-против-две-лица-за-„напад-врз-службено-лице.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.20 часот во СВР Охрид, 32 – годишна жена од едно охридско село пријавила дека во селото двајца малолетници ја допирале по телото нејзината малолетна ќерка.

За настанот се известени Центарот за социјални работи Охрид и јавен обвинител, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување, соопштија надлежните.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK