Битолчанец се сомничи дека со запалива течност синоќа предизвикал пожар во казино

Охриѓанец-нападнат-во-казино.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБитолската полиција, доцна синоќа го приведе Т.Т.(35) од селото Долно Оризари, битолско.

Тој се сомничи дека околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски” во Битола.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK