Автомобили се судрија во Чаир, настрада пешак – жената што се нашла на улицата е тешко повредена

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата Ферид Бајрам во скоската населба Чаир, се судрија два автомобили, пришто удрена е и жена-пешак.

Од МВР велат дека во несреќата учествувале две возила кои ги управувале 30-годишници, а жената која се нашла на местото има 65 години. Во несреќата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Полесно повреден е 19-годишен сопатник во едното возило.

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK