Автомобил удри во пешак во Скопје, жена се здоби со тешки повреди

brza-pomosh-ohrid-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на крстосницата од улиците Благоја Паровиќ и Џон Кенеди во Скопје, патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.А. од Скопје, удрило во Н.Х.(65) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Н.Х., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, објави МВР.

Извршен бил увид од увидна полициска екипа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK